Zalety jazdy na rowerze

Opublikowano: 28-01-2012, Dodane tagi: porady, kobieta, zwalczanie

Każdy z nas zapewne posiada rower w domu. Często jednak nie doceniamy zalet, jakie płyną z jazdy na rowerze. Poznaj je i wsiadaj na rower:

Poprawia funkcjonowanie układu krążenia (działa to głównie na nogi, tak więc jeśli masz problem z żylakami, rower jest idealnym lekiem dla ciebie; zapobiega powstawaniu zakrzepom)

Wzmacnia mięśnie nóg (stopy, łydki, uda) oraz mięśnie brzucha

Pozytywnie wpływa na układ oddechowy (dzięki temu nasza cera nie wygląda na zmęczoną)

W skrócie mówiąc odchudza, przez godzinę intensywnej jazdy na rowerze możemy zgubić około 300 kalorii

Podczas jazdy można zapomnieć o trudach dnia codziennego, wiec można dodać, że ten rodzaj aktywności relaksuje naszą psychikę

Poprawia naszą kondycję

Jak widać jazda na rowerze ma wiele zalet. Jednak zanim wsiądziesz na rower, pamiętaj zaopatrzyć się w kask i odpowiednią bieliznę przeznaczoną dla osób uprawiających ten sport (zapobiega bólom pupy oraz miejsc intymnych). Dzięki temu twoje jazda na rowerze będzie bezpieczna i komfortowa.

Zabiegi kosmetyczne

Przeczytaj również:

8 kroków do zlikwidowania worków pod oczami


Cienie pod oczami to problem, który dotyka wiele kobiet. Sprawia, że wyglądamy na bardziej zmęczone. Jak zlikwidować problem worków pod oczami?

1. Wysypiaj się.

2. Ogranicz sól w swojej diecie, aby uniknąć zatrzymywania się wody w organizmie.

3. Jedz posiłki przygotowane z produktów bogatych w ...

8 sposobów na płaski brzuch


Zbliża się lato, wiec pora już teraz zadbać o swój brzuch, by wyglądać ładnie na plaży czy basenie. Na osiągnięcie płaskiego brzucha jest kilka sposobów, oto one:

Brzuszki (można je urozmaicić robiąc brzuszki pełne, półpełne, skośne lub z podniesionymi, ugiętymi nogami do góry)

Nożyce (pionowe ...

Czy botoks się opłaca – analiza


Większość gwiazd serialowych i muzycznych chce odmłodzić się przynajmniej kilka lat i wygładza sobie twarz botoksem. Jest on wstrzykiwany zarówno w miejsca gdzie pojawiają się mimiczne zmarszczki jak i w usta. Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, jednak czy naprawdę się opłaca? Przeanalizujmy wszystkie plusy ...