Powiedz stop zmarszczkom

Opublikowano: 26-01-2012, Dodane tagi: sposoby, wygląd, zwalczanie

Nikt nie lubi zmarszczek. Każdy chce ten proces jak najbardziej przesunąć w czasie. Wiele osób potrafi wstrzykiwać sobie różne niebezpieczne, chemiczne substancję pod skórę w celu zachowania gładkiej skóry, jaka kojarzy się z młodością i pewnego rodzaju beztroską. Nie trzeba jednak sięgać po tak drastyczne środki. Istnieją naturalne metody, które pomagają opóźnić proces pojawiania się zmarszczek. Poznajmy je:

Stosuj peeling na twarz, jednak nie częściej niż 1, maksimum 2 razy w tygodniu

Pij dużo wody oraz soku z marchwi

Ogranicz solarium i nie przesadzaj z opalenizną letnią (pamiętaj o kremach w filtrami UV)

Zaopatrz swoją kosmetyczkę w maseczki przeciwzmarszczkowe na twarz oraz kremy o tym samym działaniu. Najlepiej by zawierały w sobie jeden z tych składników: algi, ACS III, retinol, koenzym Q10, witamina A/C, kwas ursolowy, fitoestrogeny, kwas liponowy, AHA

Ogranicz palenie papierosów

Zaopatrz swój organizm w odpowiednią dawkę witaminy A oraz witaminy C

Ogranicz stres (rozwiązaniem mogą być wizyty u psychologa lub podjęcie aktywności fizycznej, znalezienie hobby)

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Przeczytaj również:

Pożegnaj się z porami, stosując odpowiednie maseczki


Rozszerzone, zatkane pory to niestety zmora wielu osób. Nie dodają one urody, więc warto postarać się by zniknęły z naszej twarzy lub chociaż zwęziły się. Przedstawię wam 5 różnych maseczek, dzięki którym możecie pożegnać się z problemem rozszerzonych porów. Oto one:

Zmiel ok.3 łyżki płatków owsianych ...

Stop zniszczonym paznokciom!


Aby nasze paznokcie nie były już zniszczone, musimy najpierw poznać przyczynę uszkadzania płytki paznokcia. A więc co je tak niszczy:

Malowanie lakierem do paznokci bez przynajmniej kilku dniowej przerwy na regeneracje

Piłowanie paznokcia pilnikiem metalowym

Mycie naczyń lub mycie podłogi bez użycia ...

Wszystko o zajadach


Zajady to nieprzyjemna i nieestetyczna dolegliwość, jaka często nas spotyka. Warto wiedzieć, że niektórzy mają wrodzone skłonności do pojawiania się ich. Jednak nie oznacza to, że nie mogą zapobiegać ich powstawaniu. Przyczynami powstania zapalenia kącików jest często niedobór witaminy B, osłabienie lub cukrzyca. ...