Gąbka – sposób na ładne paznokcie

Opublikowano: 17-02-2012, Dodane tagi: stylizacja, paznokcie, piękny efekt

Obecnie pojawia się coraz więcej metod stylizacji paznokci. Jedne są prostsze, drugie wymagają dobrej precyzji. Ten sposób, który dzisiaj przedstawię jest z tej pierwszej grupy, także każdy po zapoznaniu się z „instrukcją” może go wykonać. Dodam też, że będą potrzebne tylko 3 lakiey w różnych odcieniach, 1 lakier bezbarwny lub utwardzający, nożyczki oraz niepotrzebna gąbka. Na początek trzeba pomalować płytki paznokcia lakierem bazowym i poczekać aż wyschnie. Następnie pociąć gąbkę na małe kawałki. Przygotuj kartkę i zrób na niej kropkę innym lakierem. Przyłóż końcówkę gąbki do „plamy” na papierze i odbij wzorek z gąbki od połowy paznokcia. Kiedy wykonasz tą czynność na wszystkich paznokciach, zrób kolejną kropkę na papierze, jednak użyj do tego innego odcieniu lakieru i ponownie przyłóż do niej gąbkę, a wzorek odbij, ale tym razem tylko na końcówce paznokcia. Następnie pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym lub utwardzającym. Gotowe!

Jak prosto ozdobić paznokcie? Metoda gazetowa.

Opublikowano: 17-02-2012, Dodane tagi: stylizacja, ozdabianie paznokci

Sposób stylizacji paznokci, który zaraz opisze jest doskonały dla osób, nieposiadających talentu artystycznego lub po prostu dla osób zapracowanych. To co będzie ci potrzebne do wykonania ślicznych wzorków na paznokciach:

jasny lakier + utwardzacz (ew. lakier bezbarwny)

mocny alkohol

zakrętka/jednorazowy kubeczek/miska

gazeta

nożyczki

zmywacz do paznokci

patyczki do uszu/Waciki kosmetyczne/wata

Najpierw pomaluj paznokcie jasnym lakierem, może być on bezbarwny. Poczekaj aż dobrze wyschnie, najlepiej odczekaj kilka godzin, zanim zaczniesz dalej ozdabiać paznokcie. Wybierz wzorek z gazety, którym chciałabyś aby były ozdobione twoje paznokcie. Pamiętaj, że gazeta nie może być śliska! Potnij go na 10 małych części o wielkości mniej więcej twojej płytki paznokciowej. Wysokoprocentowy alkohol przelej do zakrętki, miski lub kubeczka jednorazowego. Pomalowany paznokieć zanurz w alkoholu na ok. 5 sekund. Następnie wyjmij palec z pojemniczka z alkoholem i przyłóż wybrany wzorek wycięty z gazety. Mocno przyciśnij go do płytki i trzymaj tak przez kilkanaście sekund. Następnie delikatnie (tak aby za bardzo nie rozmazać wzorku) zdejmij fragment gazety z paznokcia i odłóż go na bok lub wyrzuć go do kosza, gdyż nie będzie się już on nadawał do zdobienia innych paznokci. Jeśli motyw z gazety pozostanie na skórze wokół paznokcia, zmyj go zmywaczem najlepiej mocząc zmywaczem patyczek do uszu. Kolejnym krokiem jest pomalowanie utwardzaczem lub lakierem bezbarwnym paznokcia. Wzorek gotowy! Opisane czynności powtórz na każdym z paznokci.

Jak wykorzystać taśmę klejącą w zdobieniu paznokci?

Patrząc na półki w drogeriach można szybko dojść do wniosku, że dzisiaj ładny kolor na paznokciach to nie wszystko, liczy się oryginalność. Firmy kosmetyczne oferują nam wiele upiększaczy takich jak lakiery pękające, matujące, naklejki na paznokcie, specjalne stempelki, którymi odbija się wzorek na paznokciach. Efekt przy użyciu ich jest zwykle niesamowity, jednak to wszystko kosztuje i to często nie mało. Ale mam na to sposób. Wystarczy, że masz w domu taśmę klejącą, nożyczki i przynajmniej 2 kolory lakierów. Najpierw pomaluj płytkę paznokcia jednym lakierem, poczekaj aż dobrze wyschnie, minimum godzinę, ale najlepiej pomalować podstawę już dzień wcześniej. Następnie wytnij w środku taśmy wymarzony wzorek może być to kółko/kwadrat/serce i naklej taśmę na paznokieć. Przejedź po „dziurce” taśmy drugim lakierem, odczekaj 5 minut i zdejmij taśmę, czynność powtórz na każdym z paznokci. Możesz zamiast wycinania wzorków przykleić taśmę na połowę paznokcia np. po ukosie i wtedy pomalować go. Możliwości jest wiele, oryginalność gwarantowana! Nie zapomnij na końcu pomalować paznokci lakierem utwardzającym lub bezbarwnym.

myjnia fryzjerska z masażem układanie płytek konin


[1] 2     następna