Wpisy dla daty: 22-01-2012

8 kroków do zlikwidowania worków pod oczami

Opublikowano: 22-01-2012, Dodane tagi: uroda, twarz, makijaż

Cienie pod oczami to problem, który dotyka wiele kobiet. Sprawia, że wyglądamy na bardziej zmęczone. Jak zlikwidować problem worków pod oczami?

1. Wysypiaj się.

2. Ogranicz sól w swojej diecie, aby uniknąć zatrzymywania się wody w organizmie.

3. Jedz posiłki przygotowane z produktów bogatych w witaminę B12 (jajka, ryby) i K (jajka, brokuły, ziemniaki).

4. Pij dużo wody.

5. Każdego ranka przemyj kilkakrotnie twarz zimną wodą.

6. Podczas porannej toalety przygotuj sobie płatki kosmetyczne namoczone czarną herbatą i połóż je na kilka minut na powieki.

7. Zakup w aptece specjalny żel, który zlikwiduje worki pod oczami, najlepiej aby zawierał w swoim składzie babkę lancetowatą lub świetlik.

8. Jeśli problem utrzymuje się długo, zrób odpowiednie badania, worki pod oczami mogą być skutkiem wielu chorób między innymi anemii.

Mam nadzieje, że dzięki opisanym przeze mnie sposobom już nigdy więcej, kiedy spojrzysz w lustro o poranku, nie ujrzysz zmęczonych oczu.

8 sposobów na płaski brzuch

Opublikowano: 22-01-2012, Dodane tagi: porady, twarz, makijaż

Zbliża się lato, wiec pora już teraz zadbać o swój brzuch, by wyglądać ładnie na plaży czy basenie. Na osiągnięcie płaskiego brzucha jest kilka sposobów, oto one:

Brzuszki (można je urozmaicić robiąc brzuszki pełne, półpełne, skośne lub z podniesionymi, ugiętymi nogami do góry)

Nożyce (pionowe oraz poziome)

Kręcenie hula hop

6 Weidera

Siedzimy w siadzie prostym, nogi podnosimy lekko do góry i na przemian w górze je uginamy, ręce trzymamy za głową i łokciem przeciwnym do ugiętej nogi staramy się dotknąć kolana

Kładziemy się na plecach, nogi unosimy do góry, by były w kącie 45 stopni w stosunku do podłoża, pupę staramy się podnieś do góry i na dół

Kładziemy się na boku, obie nogi podnosimy razem lekko do góry i w tym samym czasie podnosimy lekko głowę i tułów w stronę nóg

W pozycji siedzącej lekko uginamy nogi, lecz pozostają one na podłożu, tułów odchylamy lekko do tyłu i rękoma oraz tułowiem skręcamy raz w prawą, raz w lewą stronę

Sposobów na osiągnięcie płaskiego brzucha jest wiele, jednak wszystko to ćwiczenia. Pamiętajmy zatem, że w ćwiczeniach najważniejsza jest systematyczność, bez niej efektów nie będzie. Warto również porzucić siedzący tryb życia i wybrać się na spacer, rower czy pływanie, może to pomóc nam w osiągnięciu wymarzonego efektu.

Czy botoks się opłaca – analiza

Opublikowano: 22-01-2012, Dodane tagi: porady, twarz, piękno

Większość gwiazd serialowych i muzycznych chce odmłodzić się przynajmniej kilka lat i wygładza sobie twarz botoksem. Jest on wstrzykiwany zarówno w miejsca gdzie pojawiają się mimiczne zmarszczki jak i w usta. Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, jednak czy naprawdę się opłaca? Przeanalizujmy wszystkie plusy i minusy.

Plusy:

Młodszy wygląd

Brak zmarszczek

Pełniejsze usta niczym z okładek z magazynów

Gładka skóra

Efekty przychodzą szybciej niż po operacji plastycznej, jest się mniej obolałym i jest to mniej kosztowny zabieg (w porównaniu z operacjami)

Minusy:

Brak potwierdzonych badań co do nieszkodliwości tego zabiegu (na świecie od jego wstrzyknięcia zginęło około tysiąca ludzi, uszkodzony zostaje układ nerwowy)

Dość plastikowy efekt, ponieważ nie wyglądamy na swój wiek, wyglądamy młodziej niż na zdjęciach sprzed kilku lat, co może być niełatwo akceptowalne przez otoczenie

Brak wyrazu emocji poprzez mimikę, której zostajemy pozbawieni

Cena

Stosunkowo krótki efekt, zabieg trzeba powtarzać

Brak naturalności

Brak gwarancji zachowania zdrowia, gdyż mogą wystąpić powikłania

Ryzyko, że wstrzyknięcie botoksu zamiast nas upiększyć, oszpeci nas, a na zniknięcie efektu trzeba trochę poczekać. Doskonałym przykładem może być L. Lohan, która przed wstrzyknięciem botoksu wyglądała dużo lepiej niż po zabiegu

Brak oryginalności. Gwiazdy, które wstrzykują sobie botoks stają się do siebie podobne

Jak widać, minusy znacznie przeważają nad plusami. Moja opinia: nie warto! Jednak każdy z nas ma prawo do odmiennych poglądów i zachowania indywidualności, jednak czy poddanie się popularnemu zabiegowi to jej zachowanie?

meble do gabinetu kosmetycznego szkoła podstawowa łomianki